Vital FOOD

Jedine trvalá úprava stravovacích návykov v kombinácii so správnou pohybovou aktivitou Vás môžu doviesť k peknej postave a optimálnej kondícii na celý život.

Vo VitalStudiu Vám jedálny lístok nastavíme efektívne, aby ste mali z chudnutia pôžitok a radosť. Zároveň našou snahou bude Vás pripraviť na zdravé stravovanie a pohybové návyky postupne, tak aby to Vášmu telu bolo prirodzené. Dostanete od nás vzorový týždenný redukčný jedálny lístok s odporúčaným denným príjmom kalórií a celkovým výdajom energie.

SLOVNÍČEK ŠPORTOVEJ VÝŽIVY

AMINOKYSELINY 

– sú najmenšie stavebné jednotky bielkovín. Je ich viac ako 20 druhov, medzi nimi aj esenciálne, ktoré si ľudské telo nevie samo syntetizovať a musí ich prijímať v potrave: L-lenylalanín, L-leucín, L-metionín, L-lysín, L-isoleucín, L-valín, L-treonín, L-tryptofán, L-histidín

BCAA – aminokyseliny s rozvetveným reťazcom

– tvoria 20-35% celkového množstva svalových aminokyselín a sú nevyhnutné pre udržanie a rast svalovej hmoty

BETA ALANÍN

– je aminokyselina prirodzene sa nachádzajúca v našom tele a potravinách (ryby, kuracie prsia) Príjem Beta alanínu sa odporúča pri tréningoch s vysokou intenzitou

C2MAX

-je zmes uhľohydrátov (sacharidov) so špeciálnym pomerom glukózy a fruktózy. Umožňuje telu zvýšiť príjem energie až o 55%

KOFEÍN

– zmierňuje únavu a zároveň zvyšuje koncentráciu. Už 75mg môže zvýšiť duševnú výkonnosť. Účinky kofeínu sa môžu u jednotlivcov líšiť.

L-KARNITÍN

– je látka dôležitá pri prenose mastných kyselín do mitochondrií. Je dôležitá pri metabolizme tukov

KREATÍN

– sa prirodzene nachádza v našom tele, kd emá hlavnú úlohu pri skladovaní, prenose a ukladaní energie do buniek. Denná dávka 3g kreatínu zvýši podiel kreatínu vo svaloch a zvýši tým výkon pri cvičení v krátkych intervaloch

TUKY

– sú dôležitým zdrojom energie. Podľa ich chemickej štruktúry rozlišujeme nasýtené, mononenasýtené a polynenasýtené tuky. Okrem iného zabezpečujú príjem látok rozpustných v tukoch ako niektoré vitamíny a hormóny

VLÁKNINA

– sú sacharidy pre ľudské telo nestráviteľné a najčastejšie sa vyskytujú v rastlinách. Nemôžu byť členené podľa našich zažívacích enzýmov a dodávajú len málo energie. Diétne vlákna sú dôležité pre zdravie a poskytujú funkčné výhody (napr. pomáhajú fungovaniu čriev)

ELEKTROLYTY (MINERÁLY)

– hrajú kľúčovú úlohu pri hydratácii a pri fungovaní svalov a nervov. Potením primárne strácame sodík, draslík, vápnik, horčík a chloridový anión.

HYDRATÁCIA (PITNÝ REŽIM)

– hrá dôležitú úlohu pre optimálny mentálny a fyzický výkon. Strata už 2-3% pred tréningovej telesnej váhy môže mať negatívny vplyv na tvoj výkon.

BIELKOVINY

– sú najdôležitejším stavebným prvkom živočíchov. Skladajú sa z aminokyselín. Sú potrebné pre tvorbu a obnovu svalových vlákien. Srvátkové bielkoviny sú časťou mliečnych bielkovín. Veľmi rýchlo sa vstrebávajú a stimulujú telo lepšie ako sójové bielkoviny.

IZOTONICKÉ NÁPOJE

– majú rovnakú koncentráciu rozpustných látok (minerály a cukry) ako krvná plazma. Preto sa rýchlo vstrebávajú a najlepšie nahrádzajú straty spôsobené potením a športovým výkonom.

7 NAJZDRAVŠÍCH POTRAVÍN NA ODSTRÁNENIE ÚNAVY A VYČERPANIA

ORECHY 

– sú bohaté na alfa-linolovú kyselinu, minerálne látky a bielkoviny: posilňujú mozgové bunky a koncentráciu

BIELA FAZUĽA

– obsahom magnézia podporuje lepší prenos myšlienok a zabraňuje svalovým kŕčom

OVSENÉ VLOČKY

– ich obsah vitamínu B zosilňuje koncentráciu a magnézium zvyšuje výkonnosť organizmu. Denný príjem je najlepší už na raňajky.

PAPÁJA

– vysoký obsah vitamínu C a magnézia je výborná kombinácia proti únave a podporuje trávenie

PISTÁCIE

– obsahom kália pomáhajú pri uvažovaní udržať si jasnú myseľ, pretože kálium podporuje transport kyslíka červenými krvinkami

ČERVENÁ PAPRIKA

-svojim extrémne vysokým obsahom vitamínu C dopomáha perfektnémuprekrveniu mozgu

JOGURT

– je zdrojom kalcia a aminokyseliny isoleicínu. Čo i len jeden jogurt denne zvýši vašu výkonnosť.

Vital ME

Vital ME

Vital ME je súbor programov určených pre spoznanie Vašeho tela, získanie väčšej rovnováhy. Obsahuje hneď niekoľko špecializovaných služieb a úkonov, ktoré sú zamerané na merania, stanovenie procedúr, výživy a cvičení práve pre Vás. Príďte sa presvedčiť, sme tu pre Vás.
Viac

Vital ACTIVE

Vital ACTIVE

Pracujte na svojom tele aktívne. Naše VitalStudio Vám ponúka jedny z top prístrojov určených na reguláciu hmotnosti, podporu stavby organizmu, zdokonalenie postavy, či jednoducho udržanie kondície.
Viac

Vital RELAX

Vital RELAX

Máte ťažký deň? Chcete si oddýchnuť, nemyslieť na nič a nechať sa unášať príjemnými pocitmi? Alebo potrebujete športovú masáž, ktorá Vám pomôže s uvoľnením svalstva? U nás nájdete širokú ponuku rôznych masáží, čaká Vás hneď niekoľko masérov s potrebnou kvalifikáciou a skúsenosťami.
Viac

Vaša cesta ku krajším líniám…

VitalStudio je vzácny súlad regenerácie tela i duše. Každá žena je taká krásna, ako sa cíti a my Vám, vo VitalStudiu, ponúkame dobrý pocit z vykonanej práce na svojom tele a zaslúžený oddych v jednom.

Copyright © 2014 VitalStudio s.r.o.; All Rights Reserved. WordPress